e hënë, 17 janar 2011

Lulelaker e skuqur me veze

Perberesit per 4 persona
  • Lulelaker 1kg
  • Miell 1 luge e gjysem gjelle
  • veze 3kokrra
  • 2 luge gjelle djath kackavall
  • Vaj 4 luge gjelle
  • kripe
  • piper
Pergatitja
Ziejme lulelakren dhe pasi te kete zier e ndajme ne dege te vogla dhe e sperkasim me piper, kripe dhe djathe kackavall te grire(ose te bardhe), i kalojme ne miell, ne veze dhe me pas i vendosim per t'i skuqur mire nga te dyja anet.

Nuk ka komente:

Posto një koment