e shtunë, 21 gusht 2010

Supe pule me oriz

Perberesit per 1 person
  • 2-3 luge gjelle oriz
  • 1 lug kafeje gjalp
  • leng pule me pak se nje filxhan caji
Pergatitja
orizi zihet pergjysem me pak uje, pastaj shtohet lengu i pules dhe e leme orizin qe te zihet mire. Me pas e kalojme ne nje sit duke e shtypur  me lug dhe duke hedhur leng nga supa. Ne fund i shtojme gjalpin.Mund te shtoni perime te ndryshme si speca, kerpudha, karrota etj.

Nuk ka komente:

Posto një koment